Junior Recruiter Internship Platit

Junior Recruiter Internship Platit la A1 Recruitment in Bucuresti

Nu mai pot fi trimise aplicatii pentru acest internship!

Data limita 26.09.2016

A1 Recruitment & Temporary Employment este o agentie de resurse umane specializata in servicii de recrutare-selectie si leasing de personal adresate companiilor mijlocii si mari din Romania si strainatate.

Recruteaza si pun la dispozitie angajati permanenti sau temporari pentru o arie vasta de posturi si domenii de activitate de la inginerie si productie la retail, logistica, servicii financiare, medicale si hoteliere.

Angajam junior recruiter – program internship (perioada septembrie- 31 octombrie), program part-time (5h/zi). Se ofera salariu si decontare transport.

Cerinte Junior Recruiter Internship Platit

  • student/ masterand
  • abilitati de comunicare
  • abilitati operare PC
  • spirit echipa
  • cunostinte in domeniul resurselor umane

Responsabilitati Junior Recruiter Internship Platit

  • contactarea telefonica a candidatilor; inregistrarea candidatilor
  • arhivarea dosarelor de personal
  • publicarea anunturilor de recrutare pe canalele specializate
  • elaborarea de pontaje saptamanale/lunare

Contact: office@a1-recruitment.ro

Website: http://www.a1-recruitment.ro/